Dzieci z naszej grupy nie bez powodu nazywają się Przyjaciółmi Kubusia Puchatka. Jesteśmy ogromnymi łasuchami i lubimy nie tylko miodek, ale także cukierki, lizaki, ciasteczka i rogaliki. Korzystając z okazji Dnia Świętego Marcina, upiekliśmy pyszne rogaliki według przepisu Babci Tereni. Były naprawdę pyszne. Najpierw do dużej miski wsypaliśmy mąkę, dodaliśmy masło, jajka i cukier. W osobnej miseczce rozrobiliśmy drożdże z ciepłym mlekiem. Wszystko razem dobrze wymieszaliśmy i odstawiliśmy w ciepłe miejsce, żeby ciasto wyrosło. Potem trzeba było użyć trochę siły, żeby ciasto rozwałkować i powycinać trójkąty. Teraz dopiero była fajna zabawa, gdy z trójkątów robiliśmy rogaliki w kształcie księżyca. Upieczone rogaliki posmarowaliśmy lukrem i urządziliśmy sobie pyszną, słodką ucztę. Oczywiście nie zapomnieliśmy o naszych drogich paniach. W końcu zapach pieczonych rogalików unosił się w całym przedszkolu i nic nie dało się ukryć :)

{gallery}20182019/gr6/rogal{/gallery}