Krasnal Hałabała – przyjaciel naszej grupy

W pierwszych dniach pobytu w przedszkolu dzieci przypomniały sobie zasady regulujące współżycie w grupie przedszkolnej. Na koniec zajęć przyrzekły, że będą przestrzegać reguł zawartych w kontrakcie grupowym. Dowiedziały się również, kto w tym roku będzie bajkowym patronem grupy. Pani przedstawiła dzieciom ukrytego w kąciku przyrody gościa Krasnala Hałabałę. Dzieci dowiedziały się, że Hałabała jest bohaterem książki napisanej prze panią Lucynę Krzemieniecką. Wysłuchały pierwszego rozdziału zatytułowanego „Jak się napisały krasnalkowe przygody”. W kolejnych dniach wykonywały postać Hałabały z kasztanów i plasteliny, a na głowie krasnala umieściły czapeczkę z kasztankowej łupinki. Rączki i nóżki wykonały z pozbieranych w parku patyczków. Dzieci dowiedziały się również, że Hałabała mieszka w lesie, a jego przyjaciółmi są leśne zwierzęta. Wykorzystując pacynki zwierząt dzieci odgrywały role zwierząt leśnych. Następnie rozwiązywały zagadki o zwierzętach, a poprawne odpowiedzi (rysunki zwierząt) ukazywały się na tablicy interaktywnej, którą mamy do dyspozycji w naszej sali. Na koniec dzieci brały udział w opowieści ruchowej „Zwierzęta w lesie” wcielając się w role wybranych zwierząt.

There are no images in the gallery.