W naszej grupie podczas zajęć wykorzystaliśmy dary jesieni. Dzieci przeliczały na konkretach, dodawały i odejmowały ustalając wynik. Potem z zawiązanymi oczami wykorzystywały narządy zmysłów i odgadywały co to za dar jesieni. Zadanie przedszkolakom bardzo się spodobało i dopytywały kiedy będą następne.

" Choć Dzień Chłopaka raz do roku wypada,
gromada dziewczynek i pań dziś życzenia składa.
Bądźcie zdrowi i zawsze szczęśliwi dla wszystkich
naokoło tak życzliwi"

Przedszkolaki z naszej grupy wraz z koleżankami i kolegami z grupy Brykające Tygryski wybrali się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Gnieźnie. Dzieci miały możliwość zobaczenia na żywo wozów strażackich i wsiąść do nich. Usłyszały jak głośno wyje syrena strażacka oraz uczestniczyły w pogawędce w której wykazały się olbrzymią wiedzą, doskonale poradziły sobie z trudnymi pytaniami odnośnie pożarów. Przedszkolaki zobaczyły jaki trudny zawód wykonują strażacy. Na koniec tego miłego spotkania dzieci dostały odblaskowe opaski, które obiecały nosić.

Mimo zmiennej już pogody, weźmy wiadra ciepłej wody, mopy, szczotki i sprzątajmy, a do świąt z tym nie czekajmy. Weźmy worki, te gotowe, zbierzmy wokół śmieci nowe, wszystkie stare, porzucane z naszej Ziemi zagraconej. Drogi, pola, zagajniki, uwolnijmy więc od śmieci, a dokładnie je zbierając w worki EKO segregując. Ten krajobraz wysprzątany, słońce blaskiem wnet rozświetli, aż rozbłyśnie kolorami, już jesiennych barw planeta wszak to dni " Sprzątanie świata".