Przedszkolaki miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne podczas  obejrzenia przedstawienia jakie wykonały dzieci z grupy Bolka i Lolka. Tradycja naszego przedszkola jest uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy stół wielkanocny, na którym królowały potrawy wielkanocne. Na koniec dnia,gdy przedszkolaki rozchodziły się do domów , każdy z nich otrzymał słodki upominek.

Do południa razem z rodzicami dzieci wykonywały śliczne dekoracje wielkanocne. Powstał śliczny kogucik, owies przystrojony przez rodziców. Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonanie dekoracji, a i rodzice mieli ogromną radość z tworzenia prostych ale jakże efektownych dekoracji.

Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do sklepu,, Groszek''. Bardzo miła obsługa sklepu nas przyjęła. Dzieci uważnie uczestniczyły w zajęciach praktycznych. Poznały trudna i odpowiedzialną pracę sprzedawcy.