Przyjaciele Misia Uszatka wybrały się do Teatru "Cortiqe" Anny Niedźwiedź w Poznaniu na spektakl pt: "Alicja w Krainie czarów". Było magicznie.

Dzień Przedszkolaka to ważny dzień dla każdego dziecka.
Przez cały dzień towarzyszyła nam świetna zabawa, a z buziek nie schodził nam uśmiech.
Wspólne świętowanie to coś co przedszkolacy lubią najbardziej.

Kolorowe świeczki,
kolorowy łańcuch.
Wkoło choineczki
przedszkolacy tańczą.

Serduszko z piernika,
pozłacany orzech.
Ciepło jest w przedszkolu,
chociaż mróz na dworze.

Za oknami – wieczór,
Złota gwiazdka błyska.
Bawi się w przedszkolu,
dziś rodzinka bliska.

Dziadzio siwobrody
wędruje po dworze.
Niesie do przedszkola
podarunki w worze.

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy- pełen radości, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy przygotowania do tych wyjątkowych świąt. Dzieci samodzielnie wykonały pierniczki, a później je ozdobiły. Zawieszały również ozdoby na choinkę. To był bardzo pracowity czas dla naszych przedszkolaków.

"Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynie krążą w koło. Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam."

Bohaterem tego dnia niewątpiliwie była dynia. Dzieci były ubrane na pomarańczowo, zajadały się słodkościami wykonanymi z dyni oraz dekorowały pomarańczowe dynie. To był bardzo dyniowy dzień.

Przedszkolacy zapoznali się z cyklem produkcyjnym jakim jest pieczywo. Każde dziecko sprawdziło swoją wiedzę poprzez własnoręcznie wykonanie bułeczek. Dzieci starannie lepiły ciasto, a na koniec ze smakiem zajadali bułeczki.

Tego dnia wszystkim dzieciom z naszej grupy uśmiech nie schodził z buzi. W ciągu całego dnia towarzyszyły nam liczne zabawy taneczne oraz prace plastyczne. Każdy chłopak czuł się wyjątkowo oraz został obdarowany własnoręcznie wykonanym upominkiem.

Dzień Przedszkolaka to ważna sprawa,
wtedy Was czeka dobra zabawa,
chociaż w przedszkolu codziennie przygoda,
to dziś panuje wyjątkowa zgoda.
Całej grupie składamy życzenia,
wszystkim przedszkolakom życzymy powodzenia!

Dnia 16 września dzieci z naszej grupy dołączyły do akcji Sprzątanie Świata.
Przedszkolaki posprzątały najbliższą okolice naszego przedszkola. Każdy z nich był bardzo zaangażowany. W ten dzień rozmawialiśmy również o tym, jak możemy dbać o środowisko oraz jak ważna jest segregacja śmieci.

„W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.”

Tego dnia wszystkie dzieci do przedszkola przyszły w pięknych kolorowych strojach. W ciągu całego dnia towarzyszyła nam muzyka, taniec i śpiew. Każde dziecko przedstawiło postać, za którą się przebrało i opisało swój strój. Najlepszą atrakcją były na pewno bańki mydlane, które towarzyszyły dzieciom w czasie zabaw. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do tego wyjątkowego wydarzenia.