Wesołe Skrzaty wybrały się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. Atrakcji było co niemiara: zwiedziły remizę i wozy strażackie, a nawet miały okazję poczuć się jak prawdziwi strażacy używając węża strażackiego oraz ubierając specjalny strój.

Dodatkowo, odbyły się zajęcia z zakresu prewencji społecznej, które w przystępny sposób uświadomiły dzieci o niebezpieczeństwach dnia codziennego. Przedszkolaki spędziły prawie dwie godziny w przyjaznej i miłej atmosferze, a ponadto przyswoiły dużo nowej wiedzy. Dziękujemy KPPSP za gościnę!

17 maja udaliśmy się z wizytą na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gnieźnie. Z wielkim zainteresowaniem i podziwem oglądaliśmy rękodzieło wykonywane przez podopiecznych stowarzyszenia. W poszczególnych pracowniach widzieliśmy jak powstają pod okiem terapeutów przedmioty zarówno codziennego użytku, jak i dekoracyjne. Często wypowiadane przez dzieci słowa: ”robi wrażenie” podsumowało wszystko to, co widzieliśmy.  My wykonaliśmy upominki dla rodziców z okazji zbliżającego się Ich święta. Na koniec spotkania na wszystkich czekała niespodzianka- lody włoskie!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Pracownikom i Podopiecznym tego wyjątkowego miejsca za miłe przyjęcie, a Pani Kamilli Wesołowskiej- Czajce za umożliwienie nam tego spotkania.

muzyka: B. Kolago                                                             słowa: D. Gellner

„Jestem sobie ogrodniczka
Mam nasionek pół koszyczka
Jedne gładkie drugie w łatki
A z tych nasion będą kwiatki

Kwiatki bratki i stokrotki
Dla Malwinki dla Dorotki
Kolorowe i pachnące
Malowane słońcem

Mam konewkę z dużym uchem
Co podlewa grządki suche
Mam łopatkę oraz grabki
Bo ja dbam o moje kwiatki.”

Wczesną wiosną sadziliśmy kwiatki w doniczkach, by zdobiły naszą salę. Teraz przyszedł czas, żeby upiększyć nasz przedszkolny ogródek. Cebulki mieczyków, które nie nadają się do doniczek posadziliśmy przy płocie, żeby po wyrośnięciu miały się, o co oprzeć. Z wielką starannością podlewamy wszystkie sadzonki i obserwujemy, kiedy wyrosną z nich kwiaty.