Podczas zajęć o bezpieczeństwie dzieci poznały popularne znaki drogowe i dowiedziały się jak bezpieczne poruszać się po drogach. Zajęcia odbywały się w radosnej atmosferze, bo towarzyszyła im zabawa. Poznane treści zostały utrwalone malutkim egzaminem. Wszystkie dzieci zdały go pozytywnie i wykazały się znajomością podstawowych przepisów ruchu drogowego.

Nieodzownym elementem dzieciństwa w każdej postaci jest bajka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Data tego święta jest dniem urodzin Walta Disneya, którego postaci nie trzeba nikomu przybliżać.

W tym dniu Wesołe Skrzaty wybrały się do krainy, w której wszystko, co było brzydkie staje się piękne, a to, co złe, zostaje ukarane.

Wesołe Skrzaty obchodziły Dzień Dyni. Tematem przewodnim tego dnia  była oczywiście dynia. Większość dzieci wiedziała, że nadaje się ona do jedzenia i robi się z niej wiele potraw. My wykorzystaliśmy ją tym razem do zabaw. Na obiad spotkała nas niespodzianka- zupa Krem z dyni. Tego dnia było bardzo wesoło i pomarańczowo.