Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na dobrych, mądrych i szczęśliwych ludzi. Nikogo nie trzeba przekonywać, że głośne czytanie to gwarantowany sposób lepszego przygotowania ich do szkoły i do życia. Kilka mam odpowiedziało już na zaproszenie, w którym zapraszaliśmy do głośnego czytania dzieciom.

Serdecznie dziękujemy ;)

Na obchody Światowego dnia książki udaliśmy się do biblioteki przy ulicy Staszica a właściwie do Domu Sąsiedzkiego pod Sówką. Pani Ewa zabrała nas tym razem do czasów, kiedy żyli królowie i były damy dworu. Najpierw przypomniała nam legendę „O Lechu, Czechu i Rusie, a później zabawiliśmy się na zamku.

I ja tam byłam. Miód i wino piłam.

12 kwietnia w kalendarzu zaznaczono słodki dzień. Razem z grupą piątą obchodziliśmy Dzień czekolady. Była to świetna okazja zarówno do zabawy, jak i nauki. Najpierw obejrzeliśmy film edukacyjny opowiadający o kakaowcach i procesie produkcyjnym powstania czekolady. Później każde dziecko miało okazję zobaczyć, powąchać, dotknąć i posmakować kakao oraz czekoladę a to jest przecież najważniejsze. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki wspaniale bawili się przy piosence Czekolada. Wszystkim zrobiło się słodko i miło.