Odwiedziny strony
Wizyty [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
20
82
98

-16
W tym miesiącu:
Miesiąc temu:
Dwa miesiące temu:
102
1797
1715

+82

Wszystkie odwiedziny
razem 151 400

Bal Karnawałowy u Małych Polan

Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara!

Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie.

Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców.

Bawmy się więc wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło.

Dnia 5 i 6 lutego odbyły się w naszym przedszkolu Baliki Karnawałowe – w pierwszym dniu bawiły się dzieci młodsze, w drugim – dzieci starsze. W tych dniach każdy przedszkolak niezwykle przejęty przekraczał progi przedszkola, z niecierpliwością oczekując wszystkich atrakcji. Księżniczki, Indianie, kowboje, wróżki, piraci, pieski, kotki i tygryski oraz wiele innych, ciekawych postaci z zainteresowaniem rozglądało się po sali w poszukiwaniu znajomych twarzy, by wspólnie świętować i bawić się przy muzyce. Przepięknie przebrani przedszkolacy z dumą prezentowali wymyślne stroje. Skoczne tańce, barwne korowody sprawiały wiele radości dzieciom, które aktywnie i z zaangażowaniem brały w nich udział. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach.

Naszymi wodzirejami były panie nauczycielki - w pierwszym dniu pp. Loreta, Ela i Justyna, w drugim dniu pp. Donia, Halinka F. i Wiesia. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim dniu, na balu pojawił się wesoły Muchomorek, który zachęcał wszystkich do zabawy.

Sala przedszkolna przystrojona „oszronionymi” stroikami, bałwankowymi serpentynami i balonami wyglądała bajecznie i zimowo.

Bal odbył się w miłej atmosferze, wypełnionej radością i uśmiechami. Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy znanych przebojach. Taka zabawa odbywa się w naszym przedszkolu co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia.

 

Spotkanie z żużlowcem

W styczniowe przedpołudnie naszych przedszkolaków odwiedził Bjerne Pederson wraz z działaczami klubu Start Gniezno. Okazało się, że wśród przedszkolaków jest wielu zapalonych i wiernych kibiców czarnego sportu, którzy zasypali kapitana Startu Gniezno ciekawymi pytaniami dotyczącymi nie tylko jazdy na torze żużlowym. Bjerne wręczył swoim małym kibicom pamiątkowe fotosy z autografem. Był też czas na prezentację maszyny żużlowej i wspólną fotografię. Życzymy naszym „orzełkom” powodzenia w nadchodzącym sezonie i obiecujemy kibicować.

 

Przedszkolna Wigilia

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, to bardzo ważny okres w naszym życiu. W przedszkolu rozmawiamy o naszych rodzinach i ceremoniach świątecznych. Jedną z tradycji przedszkolnych jest uroczysta Wigilia, obchodzona na krótko przed świętami.  Starannie się do niej przygotowywaliśmy. Ubieraliśmy w sali choinkę, robiliśmy ozdoby świąteczne i piekliśmy pierniki.

Wreszcie nadszedł dzień, tak długo oczekiwany przez wszystkie dzieci. Wesołe Misie z V grupy wystawiły przedstawienie jasełkowe. Były wspólne życzenia, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i chwile spędzone przy wspólnym stole. Nie mogło również zabraknąć wizyty gwiazdora, który przyniósł worek prezentów dla wszystkich grzecznych dzieci.

 

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Chcą przypominać o tradycji w naszym przedszkolu odbył się konkurs „ Kolęd i pastorałek ‘’ . Brały w nim udział dzieci z naszego przedszkola. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Uczestnicy konkursu, w piękny sposób zaprezentowali kolędy i pastorałki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Osoby wyróżnione dodatkowo ksiązki z tekstem kolęd i płytą CD .

 

Podziękowania

 

„Ten zwycięża, kto drugiemu da

najwięcej Światła od siebie”

                                      A. Asnyk

                        Serdecznie dziękujemy za niespodziankę w postaci paczki pierników dla każdego dziecka z grupy I i II jaką zrobili rodzice Anetki Karbowej.

Głęboko wierzymy, że okazywana przez Państwa siła serca i przyjazna dłoń będzie wspierać nas wszystkich w pracy podejmowanej dla dobra dzieci.

Wesołe Skrzaty i Przyjaciele Kubusia Puchatka

 

 

 

Życzenia noworoczne

Wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom życzymy, aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe, jak wigilijny wieczór. Żeby Nowy Rok 2015 był dla Was pełen radości, zabawy, przyjaźni, miłości i sukcesów.

Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola nr 8 w Gnieźnie