certyfikat

Odwiedziny strony
Wizyty [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
104
102
81

+21
W tym miesiącu:
Miesiąc temu:
Dwa miesiące temu:
104
1579
1604

-25

Wszystkie odwiedziny
razem 189 520

Święty Mikołaj w przedszkolu

We wtorek 6 grudnia dzieci z naszego przedszkola spotkały się ze Świętym Mikołajem. W tym dniu w stroju przedszkolaków dominował kolor czerwony. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Prawdziwy Święty Mikołaj”, przygotowane przez starszaków z oddziału III. Wszyscy chętnie uczestniczyli w spotkaniu ze Świętym Mikołajem, dzielili się swoimi wrażeniami i pozowali do wspólnego zdjęcia. Mikołaj rozdawał dzieciom cukierki i obiecał, że wróci do nich za rok. Na wszystkich w salach czekały pozostawione przez Mikołaja paczki z niespodziankami, które dzieciom sprawiły wiele radości. Mają Kolejne spotkanie z Mikołajem już za rok, ale wszyscy przez ten czas powinni pamiętać o słowach Świętego Mikołaja – I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem gdy będziesz rozdawać innym radość, uśmiech i dobre słowa.

 

Wesołe Skrzaty w Laboratorium Słodyczy

Chociaż wakacje już za nami, my postanowiliśmy poczuć jeszcze ich smak i zapach. W piątkowe, ciepłe i słoneczne przedpołudnie wybraliśmy się do kawiarni Laboratorium Słodyczy na lody. Ku wielkiemu zaskoczeniu dzieci nikt nie podał nam tego przysmaku w tradycyjny sposób. Samanta i Rysiu na ochotnika zgłosili się do pomocy w kuchni. Jakież było wielkie zdumienie wszystkich, gdy to miejsce zamieniło się w laboratorium chemiczne. Niektórzy mieli skojarzenia związane z bajką o czarownicy. Wszyscy mieli rację, to na pewno nie była zwyczajna kawiarnia. Unoszący się biały dym wprowadzał w tajemniczy nastrój. Kurczący się i rozkurczający balon, bańki mydlane unoszące się nad miską, zamrażane rośliny i cukierki, zimna para wydobywająca się z ciepłej wody i wiele innych ciekawostek mogliśmy podziwiać  w tym wyjątkowym miejscu. W taki magiczny sposób powstały również nasze lody, które smakowały wybornie. Pyszny deser i świetna zabawa sprawiły, że wróciliśmy do przedszkola w dobrych humorach. 

 

Gnieźnianie czytają Małym Polanom

Na początku grudnia gościliśmy w przedszkolu uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Gnieźnie. W ramach akcji czytelniczej dzieci zaprezentowały swoim młodszym kolegom wiersze o tematyce jesiennej. Czytane teksty przeplatane były piosenkami, co urozmaiciło wizytę. Dzieci przygotowane zostały przez Panią Agnieszkę Lisiecką. 

 

Bajkowy bałagan – koncert z cyklu Pan Lupa i przyjaciele na tropie instrumentów

W piątek 18 listopada w naszym przedszkolu odbył się koncert specjalny – przedstawienie muzyczne poświęcone bajkom i ich bohaterom. Pan Lupa wraz ze Szpakiem Mateuszem oraz Panem Kleksem poprowadzili dzieci przez zaczarowany bajkowy świat. Motywy muzyczne ilustrowane były przez flet poprzeczny oraz instrumenty perkusyjne – cajon, dzwonki, tamburyn i kij deszczowy. Podczas koncertu dzieci żywo reagowały włączając się  w śpiew znanych piosenek. Koncert bardzo się podobał i dostarczył przedszkolakom wielu nowych wrażeń Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Zajęcia biblioteczne - Offeliada 2016 dla Przedszkolaków

2 listopada grupa VIII i IX udały się na zajęcia biblioteczne organizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna przy ulicy Staszica w ramach X Festiwalu Filmowego„OFFeliada 2016”. Było to jubileuszowe spotkanie z książką i filmem dla najmłodszych. Tegoroczna edycja dla dzieci ukazała się pod tytułem - Filmowe Opowieści w Bibliotece: „Rycerz filmowych bajek”. Dzieci mogły wcielić się w role bajkowych postaci, uczestnicząc w humorystycznie dobranych zadaniach. Czekało na nas moc atrakcji, mnóstwo ciekawych opowieści, zabaw – a wszystko okraszone olbrzymią dawką humoru i słodkich nagród.

 

DZIEŃ POMARAŃCZOWY W GRUPACH 5- I 6-LATKÓW

28 X dzieci z oddziałów III, IV i V obchodziły „Dzień pomarańczowy”. W tym dniu w stroju przedszkolaków dominował właśnie ten kolor. Zajęcia rozpoczęła baśń o księżniczce Alince, która jadła tylko słodycze i rycerzu Witaminku, który uzdrowił księżniczkę witaminami. Z wysłuchanej bajki dzieci dowiedziały się, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie rozmaitych produktów, a w szczególności owoców i warzyw. Następnie dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach i konkursach, których głównymi bohaterami były owoce i warzywa koloru pomarańczowego. Wśród zadań, z którymi musiały zmierzyć się dzieci było np. rozpoznawanie wybranych owoców i warzyw z zawiązanymi oczami, układanie marchewek wg wielkości. Były także zabawy ruchowe i konkurencje sprawnościowe. Najbardziej podobał się przedszkolakom slalom z dynią, w którym wzięły udział drużyny reprezentujące wszystkie grupy. Tę część dnia zakończyła zabawa orientacyjna z dynią przy piosence „Urodziny marchewki”. Następnie dzieci wspólnie z paniami przygotowały pyszny sok marchewkowo-owocowy który na koniec ze smakiem wypiły.