Odwiedziny strony
Wizyty [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
15
91
68

+23
W tym miesiącu:
Miesiąc temu:
Dwa miesiące temu:
292
2091
2042

+49

Wszystkie odwiedziny
razem 170 129

Podziękowanie!

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

       Serdecznie dziękujemy za olbrzymi trud wkładany w comiesięczną zbiórkę zakrętek, makulatury, puszek aluminiowych i baterii.

W miesiącu lutym  bieżącego roku szkolnego padły kolejne rekordy:

w grupie  IX   zebrano  18,4 kg zakrętek,

w grupie VIII zebrano  239 kg makulatury,

w grupie  VIII  zebrano 1 kg puszek aluminiowych,

w grupie  IV i VIII   zebrano po 3 kg baterii. 

                                                                                                                                     

      Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa. Czekamy na dalsze surowce wtórne w przedszkolu.

 

MAM HAKA NA RAKA

Młodzież z I LO w Gnieźnie w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego odwiedziła nasze przedszkole  z akcją „Mam Haka na Raka”. Istotą programu jest zaangażowanie młodych ludzi w tworzenie kampanii społecznej promującej profilaktykę nowotworową wśród Polaków. Koncepcja programu „Mam Haka na Raka” oparta jest na idei Think Global, Act Local (myśl globalnie, działaj lokalnie) - dlatego licealiści prowadzą działania edukacyjne wśród społeczności lokalnej mające na celu propagowanie aktywności prozdrowotnych. Licealiści w sposób dostępny i odpowiedni do wieku przedszkolaków (gry, loteryjki, puzzle, historyjki obrazkowe) zapoznali młodszych kolegów z różnymi sposobami dbania o swoje zdrowie. Przedszkolacy byli bardzo zadowoleni ze spotkania i dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy z zakresu kształtowania postaw prozdrowotnych.

 

Rytmika

Zajęcia rytmiczne w naszym przedszkolu, to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę, która prowadzona jest tak aby dzieci zdobywały wiedzę jednocześnie dobrze się bawiąc. Zajęcia z rytmiki zawierająw sobie różnorodny dobór ćwiczeń z elementami wyrabiania sprawności fizycznej u dzieci, oraz uwrażliwienie na piękno muzyki. Dzieci uczą się rożnych układów tanecznych oraz śpiewu piosenek.

 

ZIMA Z VIVALDIM

We wtorek 16. 02. dzieci z oddziału III, IV i V wzięły udział w balu zimowym. W tym dniu dominował w stroju dzieci kolor biały. Motywem przewodnim wspólnej zabawy była muzyka A.Vivaldiego. Dzieci wzięły udział w zabawie „Śnieżek” przy muzyce „Tzadik Katamar” oraz „Zaprzęgi” do muzyki A.Vivaldiego „Zima”. Chętnie uczestniczyły w zabawach z gazetami, balonami oraz w zabawie przy piosence „Gimnastyka bałwanków”. Do muzyki Vivaldiego grały na kubeczkach i tańczyły naśladując śnieżynki. W parach zatańczyły przy piosence „Zimowa poleczka”. Dzieci rozwiązywały również zagadki i w zabawie „Prawda czy fałsz” wskazywały, które zdanie jest prawdziwe, a które nie. Na koniec zabawy każda grupa ozdabiała sylwetę bałwana dowolnie wybraną techniką plastyczną.

 

Podziękowanie!

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Serdecznie dziękujemy za olbrzymi trud wkładany w comiesięczną zbiórkę zakrętek, makulatury, puszek aluminiowych i baterii.

W miesiącu grudniu i styczniu  bieżącego roku szkolnego padły rekordy:

w grupie  IX   zebrano  33,2 kg zakrętek,

w grupie VIII zebrano  152 kg makulatury,

w grupie   II  zebrano 1,1 kg puszek aluminiowych,

w grupie  VII   zebrano 8,6 kg baterii. 

                                                                                                                                     

Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa. Czekamy na dalsze surowce wtórne w przedszkolu.

 

Koncert - Szkoła Muzyczna

3 lutego do naszego przedszkola przyszły uczennice ze szkoły muzycznej z Gniezna, które zagrały dzieciom znane kolędy a także melodie dobrze znane naszym przedszkolakom.