Odwiedziny strony
Wizyty [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
6
68
64

+4
W tym miesiącu:
Miesiąc temu:
Dwa miesiące temu:
1363
1886
2538

-652

Wszystkie odwiedziny
razem 178 105

Dzień Dziecka na ludowo

Ludowy bal na łące – pod takim hasłem przebiegały obchody tegorocznego Dnia Dziecka w naszym przedszkolu. Wprawdzie 1 czerwca nie dopisała nam pogoda i zabawę na łące trzeba było przenieść na następną środę, to w Dniu Dziecka każde dziecko usłyszało życzenia samych radosnych i słonecznych dni i otrzymało upominek. Natomiast w środę 8 czerwca na przedszkolnej łące podczas zabaw przy muzyce połączyliśmy zabawy dawne ze współczesnymi. Były pląsy przy znanych i lubianych przez dzieci przyśpiewkach: „Stary niedźwiedź”, „Rolnik siał dolinę, „Mam chusteczkę”, „Praczki” i wielu innych. Poleczka, krakowiaczek i inne tańce ludowe przeplatane były zabawami przy znanych utworach współczesnych. Nie zabrakło też zabaw z chustą animacyjną i konkursów sprawnościowych – było budowanie zamku na czas, noszenie wody dla spragnionych koziołków, wieszanie i zbieranie prania z linki, wyścigi węży slalomem.

Pogoda dopisała, zabawa była super, czekamy na kolejny Dzień Dziecka za rok.

 

Podziękowanie!

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Serdecznie dziękujemy za olbrzymi trud wkładany w comiesięczną zbiórkę zakrętek, makulatury, puszek aluminiowych i baterii.

 W miesiącu maju bieżącego roku padły kolejne rekordy:

 

w grupie  IX  zebrano  16 kg zakrętek,

w grupie VIII zebrano 209  kg makulatury,

w grupie VIII  zebrano 2,1 kg puszek aluminiowych,

w grupie II   zebrano 1,5 kg baterii.

                                                                                                                                     

Gratulujemy Rodzicom i dzieciom. Z pewnością zaangażowali całe swoje rodziny.  Po raz kolejny Rodzicom grupy VIII udało się pobić rekord.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa. Czekamy na dalsze surowce wtórne w przedszkolu.

 

Podziękowanie!

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

       Serdecznie dziękujemy za olbrzymi trud wkładany w comiesięczną zbiórkę zakrętek, makulatury, puszek aluminiowych i baterii.

W miesiącu kwietniu  bieżącego roku padły kolejne rekordy:

  • w grupie  II   zebrano  19,6 kg zakrętek,
  • w grupie VIII zebrano  99 kg makulatury,
  • w grupie VII  zebrano 0,3 kg puszek aluminiowych,
  • w grupie IV   zebrano 3,4 kg baterii. 

                                                                                                                                      

      Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa. Czekamy na dalsze surowce wtórne w przedszkolu.

 
 

UDZIAŁ W XV OLIMPIADZIE SPORTOWEJ

W poniedziałek i wtorek (9. 05. I 10. O5. ) dzieci 5-letnie z oddziału III wzięły udział w Olimpiadzie sportowej pod hasłem „Przedszkolaki na start”, zorganizowanej przez Przedszkole nr 17. Olimpiada odbyła się w hali sportowej przy ul. Paczkowskiego. Celem Olimpiady było propagowanie sportu jako aktywnego wypoczynku wśród dzieci, rozwijanie sprawności ruchowej, rozwijanie współpracy i współdziałania oraz kształtowanie rywalizacji z zachowaniem zasady fair-play. W poszczególnych konkurencjach wzięło udział 10 zawodników sportowych i dwoje zawodników rezerwowych. W czasie Olimpiady obowiązywał strój sportowy, a nad jej sprawnym przebiegiem czuwała Komisja Sędziowska. Otwarcia Olimpiady dokonał wiceprezydent miasta Gniezna, który serdecznie powitał wszystkie dzieci i zaproszonych gości. Odbyła się prezentacja drużyn wokół hali sportowej, odśpiewanie hymnu olimpijskiego, złożenie ślubowania przez reprezentantów drużyn oraz powieszenie flagi olimpijskiej i zapalenie znicza. Dzieci rywalizowały w pięciu konkurencjach: bieg przez obręcze, odpychanie się przy pomocy rąk na kocu w siadzie klęcznym, skok w dal z miejsca, sadzenie ziemniaków z wykorzystaniem taczek i woreczków oraz wyścigi na dystansie 5 metrów z dwoma 1 kilowymi ciężarami. Konkurencje były przeplatane krótkimi popisami tanecznymi w wykonaniu dzieci z poszczególnych przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci 5-letnie z oddziału VIII tworzące 15-osobową grupę taneczną. Przedstawiły one układ taneczny piosenki Danza Kuduro przygotowany przez nauczycielkę rytmiki panią Renatę Wójcik. Dla przedszkola i zawodników przygotowane zostały puchary, dyplomy, medale i nagrody. Wszystkie dzieci były zadowolone z udziału w Olimpiadzie, doskonale się bawiły i chociaż zawodów nie wygrały cieszyły się, że wzięły w nich udział.

 

 

Wizyta policjantów

19 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu policjantów. Przybyli do nas motorem i radiowozem. Dzieci miały możliwość obejrzeć policyjny samochód z bliska,  a nawet od środku,  co było wielką atrakcją. Wybrańcy zasiedli na „policyjnym rumaku”. Najmłodsi użytkownicy dróg dowiedzieli się jak prawidłowo poruszać się po drodze oraz o bezpieczeństwie podczas zabaw w przedszkolu, w domu i na podwórku. Policjanci uświadomili również milusińskim, jak ważnym jest, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się maskotka Pyrka. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć z policyjnymi rekwizytami. Podziękowaliśmy naszym gościom wręczając własnoręcznie wykonane upominki. 

 

Spotkanie w bibliotece

Kolejny raz przenieśliśmy się do krainy baśni. Tym razem pani Ewa wyczarowała dla nas królewski zamek. W pięknej komnacie spała sobie królewna, która już bardzo długo czekała na dzielnego królewicza. Na dziedzińcu odbył się turniej rycerzy. Każdy z nich był bardzo odważny stając do walki z równym sobie konkurentem. Mieliśmy też okazję sprawdzić, czy wśród nas jest jakaś prawdziwa księżniczka lub książę. Siadaliśmy na poduszkach szukając ukrytego ziarenka grochu. Na chwilę zajrzeliśmy też do Kopciuszka, żeby zobaczyć czy odmienił się jego smutny los. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i mogliśmy powrócić do świata rzeczywistości. Po tylu wrażeniach z podróży obiad w przedszkolu smakował wyjątkowo.