Odwiedziny strony
Wizyty [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
69
68
75

-7
W tym miesiącu:
Miesiąc temu:
Dwa miesiące temu:
2333
2091
2042

+49

Wszystkie odwiedziny
razem 172 170

Superprzedszkolaki 2016!!!

Rozstrzygnięty został plebiscyt na grupę superprzedszkolaków, który zorganizował portal Nasze Miasto Gniezno. Grupa Przyjaciół Kubusia Puchatka zajęła II miejsce i w nagrodę weźmie udział w  unikatowej zabawie edukacyjnej przygotowanej przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. 

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy oddawali swoje głosy w plebiscycie. Dzięki Państwa zaangażowaniu dzieci z grupy już po raz drugi zostały laureatami konkursu.

Fot. Dawid Stube/Fotostube/Gniezno.naszemiasto.pl

 

WIZYTA W URZĘDZIE MIASTA I STAROSTWIE POWIATOWYM

We wtorek 22.03. dzieci 5-letnie z oddziału III odwiedziły pracowników Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego i Rady Miasta. W imieniu Dyrekcji i wszystkich pracowników przedszkola złożyły życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci zostały serdecznie przyjęte przez wszystkich pracowników, których odwiedziły i obdarowane słodyczami. Były trochę onieśmielone, ale zadowolone, że mogły spotkać się z tak serdecznymi ludźmi. Chętnie dzieliły się wrażeniami i spostrzeżeniami w drodze powrotnej do przedszkola.

 

Życzenia

 

Spotkanie z Filharmonią Pomysłów -TO – I - HOLA – HOLAny

Tematem marcowego spotkania był między innymi Mieszko I, który „dał korzenie, dał początek i wprowadził nowy wątek”.

Artyści Filharmonii Pomysłów przenieśli nas w świat legend regionu Wielkopolski. Wszystko za sprawą kota Psotnika, który towarzysząc przedszkolakom przez całe spotkanie, zachęcał je do nauki magicznych słów: „snuj się, snuj legendo…”  - i wtedy pojawiły się postacie Lecha, Czecha i Rusa, założycieli Gniezna i towarzyszącego im orła. Nie zabrakło tez sędziwego Piasta Kołodzieja, który jeździł na rowerze i trochę niesfornego Ziemowita. W tanecznych rytmach artyści Filharmonii Pomysłów zapoznali dzieci z legendą o poznańskich koziołkach, które szczęśliwie znalazły swoje miejsce na wieży poznańskiego Ratusza. „Snuj się, snuj legendo…” – do zobaczenia na następnym spotkaniu – już na początku kwietnia!

 

Zima z Vivaldim

25 lutego obchodziliśmy w przedszkolu "Biały dzień". Dzieci z grup VI, VII, VIII, IX i X przyszły ubrane w kolorze białym. Wszyscy doskonale się bawili, bardzo dobrze odpowiadając na zadawane im przez Panie pytania na temat zimy. Nie zabrakło również Zimy z "Czterech pór roku" Vivaldiego. Ten utwór dzieci doskonale znają, potrafią rozpoznać i bardzo się przy nim relaksują. Na koniec tego ciekawego dnia dzieci w nagrodę dostały cukierki.

 

Rekrutacja 2016/2017

Szanowni Państwo!

Przyjmowanie wniosków

w ramach rekrutacji na rok szkolny 2016/2017

odbywać się będzie w dniach od 1 marca do 31 marca 2016r.

w następujących terminach:

poniedziałek, wtorek od 8.30 do 13.00 i od. 15.30 do 16.00

środa, czwartek, piątek od 8.30 do 13.00.

Wnioski można wypełnić drogą elektroniczną na stronie

www.gniezno.przedszkola.vnabor.pl

lub pobrać w hollu przedszkola, wypełnić i wraz z oświadczeniami

potwierdzającymi spełnianie kryteriów złożyć w biurze dyrektora.

Szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się w zakładce REKRUTACJA