certyfikat

Odwiedziny strony
Wizyty [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
7
49
60

-11
W tym miesiącu:
Miesiąc temu:
Dwa miesiące temu:
1022
1702
1870

-168

Wszystkie odwiedziny
razem 187 255

Gnieźnianie czytają Małym Polanom

W październiku 2016 roku w przedszkolu poszerzyliśmy akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Zapraszamy ludzi związanych z naszym miastem. „Gnieźnianie czytają Małym Polanom”, to hasło cyklicznych spotkań. Ich celem jest poszerzanie kręgu czytających o ludzi związanych z szerszym środowiskiem lokalnym. 25 października  do naszego przedszkola przybył Dyrektor Biblioteki Miasta Gniezna pan Janusz Ambroży. Deszczowa pogoda wręcz zachęcała do zajęcia wygodnego miejsca i  wsłuchania się w słowa czytanej bajki. Pan Dyrektor po przeczytaniu tekstu, omówił go z dziećmi. Krótko podsumowując, w czym mogą pomagać i wyręczać dorosłych. Swoim przykładem pokazał również, w jaki sposób można wartościowo spędzać czas z dziećmi.

 

„Instrumentalne inspiracje” – kolejny koncert z cyklu „Pan Lupa i przyjaciele na tropie instrumentów”

14 października kolejny raz gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Lupę wraz z przyjaciółmi. Tym razem Pan Lupa zaprosił nas na wspólną, wirtualną wycieczkę do Muzeum Instrumentów Muzycznych. Zagraliśmy w grę, dzięki której poznaliśmy rodziny instrumentów. Podczas wirtualnej wędrówki po muzeum dowiedzieliśmy się, że instrumenty nie mają wprawdzie mamy i taty, ale mają za to wiele sióstr, braci, kuzynek i kuzynów. Już wiemy, kto z kim jest spokrewniony, kto jest większy, kto mniejszy, jak brzmią ich głosy, czy zawsze współgrają ze sobą, czy też czasami się kłócą. Problemem była tylko ciągle „zwieszająca” się gra, ale i z tym sobie poradziliśmy – Pan Lupa nauczył nas piosenki, która pomagała w „odwieszaniu” się programu – dzięki niej mogliśmy dotrzeć do końca gry i przy okazji odnaleźć pingwina, który zgubił się w muzeum.

Kolejny koncert został bardzo gorąco przez nas przyjęty – chyba już jesteśmy małymi melomanami.

 

Teatr HERBI w przedszkolu z przedstawieniem „Stoliczku nakryj się”

Dnia 12 października br. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru ,,Herbi” z Leszna, którzy wystawili dla przedszkolaków przedstawienie pt. „Stoliczku nakryj się”. Wszyscy z wielkim zafascynowaniem oglądali występ, który pokazywał, że ciężka praca zostaje sowicie wynagrodzona, a człowiek chciwy i nieuczciwy ponosi karę. Dzieci brały także bezpośredni udział w wybranych scenach przedstawienia, co potęgowało ich zainteresowanie. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a obejrzane przedstawienie było jeszcze długo wspominane przez widownię.

 

Święto pieczonego ziemniaka

Dnia 28 września zaprosiliśmy Rodziców z dziećmi do przedszkola na Święto Pieczonego Ziemniaka. Udział w zabawach brali Rodzice i dzieci grup VI, VII, VIII, IX i X. Rodzice i ich pociechy uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych: podawanie ziemniaków dołem, rzuty do celu, sadzenie ziemniaków, skokach w workach, szukaniu ziemniaków w tunelu, przenoszeniu ziemniaków na łyżce. Wiele atrakcji dostarczyły też wspólne zabawy taneczne i tworzenie ziemniaczanych kukiełek. Okazji do radości nie brakowało. Ważnym elementem imprezy była też wspólna biesiada  i  spożywanie „pyry z gzikiem”. Dzięki uprzejmości Rodziców każdy mógł skosztować także pyszne ciasta. Dziękujemy

 

Koncert z cyklu PAN LUPA I PRZYJACIELE NA TROPIE INSTRUMENTÓW – Lutnicze Laboratorium

23 września wzięliśmy udział w pierwszym koncercie edukacyjnym z cyklu Pan Lupa i przyjaciele na tropie instrumentów w wykonaniu artystów z Agencji Artystycznej Art Bonsai. Poznaliśmy Pana Lupę, który w tym roku będzie gościł w naszym przedszkolu raz w miesiącu i wprowadzał nas w świat instrumentów muzycznych.

Na pierwszym spotkaniu odwiedziliśmy warsztat lutniczy, w którym zepsute instrumenty mogły znaleźć pomoc i odzyskać dawny blask i brzmienie. Poznaliśmy budowę i brzmienie skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Wysłuchaliśmy też koncertu zagranego przez artystów na naprawionych przez lutnika instrumentach. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jak należy zachowywać się podczas koncertu – już wiemy, że nie można się bawić zabawkami, nie wolno rozmawiać, nie wolno jeść i pić, nie można mieć włączonego dźwięku telefonu, nie wolno też rozmawiać przez telefon.

Muzyka grana na żywo, humor, możliwość czynnego włączenia się w występy – wszystko to sprawiło, że koncert dostarczył nam wielu nowych wrażeń i bardzo się podobał.

 

„Mali Polanie” biorą udział w 39 BIEGU LECHITÓW

Bieg Lechitów to najstarszy bieg w Gnieźnie. W obecnym roku  dnia 18 września po raz 39 zgromadził na starcie około 2500 uczestników. Dyrektor Biegu Lechitów pan Andrzej Krzyścin, wielokrotny reprezentant Polski, wyszedł z inicjatywą zorganizowania Biegu Przedszkolaków w naszej placówce. Inicjatywa spotkała się z aprobatą dyrekcji, a także grona pedagogicznego naszego przedszkola, bowiem i my podejmujemy działania zachęcające dzieci do aktywnego  wypoczynku. Dnia 21 września wszystkie dzieci stanęły na starcie. Bieg odbył sie na placu Przedszkola nr 8. Nie było przegranych. Wszystkie dzieci startujące otrzymały pamiątkowe koszulki, dyplomy, słodycze, medale lub kolorowe baloniki, a także paróweczki Staropolanki od głównego sponsora biegu- firmy Chłodex „Staropolskie Wędliny” w Gnieźnie. Radość I uśmiech gościły na twarzach naszych milusińskich. Dzieci były bardzo dumne i zadowolone z pokonania trasy biegu. Warto takie inicjatywy podejmować i od najmłodszych lat wszczepiać dzieciom chęć biegania i uprawiania sportów.

Dziękujemy bardzo panu Piotrowi Nalewaja - Prezesowi firmy Chłodex w Gnieźnie, a także panu Andrzejowi Frydrychowiczowi, który reprezentował firmę Chłodex i uczestniczył w zmaganiach przedszkolaków, za przygotowanie wspaniałych nagród i niespodzianek dla dzieci. Podziękowania kierujemy także do pana Andrzeja Krzyścina, który był pomysłodawcą i organizatorem biegu. Od lat sam uprawia bieganie, a także podejmuje działania promujące zdrowy styl życia. Teraz stara się zaszczepić to wszystko najmłodszemu pokoleniu. Dziękujemy!

 
Więcej artykułów…