certyfikat

Odwiedziny strony
Wizyty [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
70
71
74

-3
W tym miesiącu:
Miesiąc temu:
Dwa miesiące temu:
1889
2465
2464

+1

Wszystkie odwiedziny
razem 198 925

Bajkowy kogel mogel

Dnia 11 kwietnia gościliśmy w przedszkolu starszych kolegów i koleżanki ze Szkoły podstawowej nr 5, którzy specjalnie przyszli przedstawić naszym przedszkolakom "Bajkowy kogel mogel". Przedstawienie dzieciom bardzo się podobało a połączenie rożnych bajek dawało dodatkowego uroku.

 

Konkurs plastyczny : "Wielkanocne dekoracje okienne" rozstrzygnięty

I miejsce w konkursie zajął:

Dominki Dudek - grupa VIII

II miejsce zajęła :

Oliwia Sanger - grupa X

III miejsce  zajął:

Wojtek  Wachowski - grupa IX

 

 

Wyróżnienia  otrzymali :

Maksymilian Ciesielski

Bartek Ceglewski

Małgosia Berlik

 

Bardzo dziękujemy wszystkim  pozostałym dzieciom  ,które brały  udział w konkursie za udział  i zapraszamy  do następnych konkursów.

 

W ósemce już pachnie świętami

Nadchodzą święta Wielkanocne, a wraz z nimi tradycje i zwyczaje. W naszym przedszkolu sale są już odświętnie przybrane.  Z jednych na dzieci spoglądają wesołe baranki z innych zdziwione kury podziwiają swoje kolorowe jajka. Płochliwe zające starają się dobrze ukryć prezenty. Wszędzie trwają gorączkowe przygotowania.  Dzieci wysiały rzeżuchę i  przy okazji prowadzą obserwacje przyrodnicze.  Starszaki pracują nad świątecznymi stroikami a maluszki malują pisanki. Trwają też ostatnie próby do świątecznego przedstawienia. Na holu przedszkolnym ustawiono długi stół, na którym znalazły się świąteczne potrawy. Jest między innymi : baba, szynka, kiełbasa, baranek, pisanki i mazurek. Dzieci ubrane w tradycyjny strój wielkopolski, składają życzenia  przychodzącym z pociechami rodzicom i dziadkom. Częstują ich również tradycyjnymi daniami. W tej miłej i serdecznej atmosferze oczekujemy na Zmartwychwstanie Pana Jezusa .

W tym świątecznym okresie gościliśmy przedszkolu dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury pana Dariusza Pilaka. W ramach projektu edukacyjnego „Gnieźnianie czytają Małym Polanom” nasz gość przybliżył dzieciom historię Kalisza, najstarszego miasta w Polsce. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały tej momentami straszliwej ale bardzo ciekawej opowieści. Przy okazji spotkania złożył wszystkim świąteczne życzenia.

 

Święta Wielkanocne u Małych Polan

Tradycyjnie w środę poprzedzającą Wielkanoc w naszym Przedszkolu zasiedliśmy do uroczystego śniadania. Potem obejrzeliśmy świąteczne przedstawienie, które przygotowały dzieci z grupy V. Po powrocie do sal znaleźliśmy koszyczki wypełnione upominkami od Wielkanocnego Zajączka. W godzinach popołudniowych w holu przedszkola dzieci w strojach wielkopolskich  czekały na rodziców i dziadków ze świątecznym poczęstunkiem i życzeniami Wesołych Świąt.

 

Pan Pilak Dzieciom

Dziś (10 kwietnia 2017) mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Pana Dariusza Pilaka, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie, który przybył do nas, aby nam poczytać. Nie było to zwykłe czytanie, ponieważ odegraliśmy cały tekst, który czytał nam Pan Pilak. Nasz Gość był narratorem, a nasi koledzy i koleżanki byli aktorami. Bardzo dziękujemy za przybycie i serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie. Takie czytanie to my lubimy!

 

 

„Rozmowy roz-dęte” – koncert z cyklu Pan Lupa i przyjaciele na tropie instrumentów

W marcu odbył się kolejny koncert edukacyjny z cyklu Pan Lupa i przyjaciele na tropie instrumentów. W trakcie spotkania zatytułowanego „Rozmowy roz-dęte” dzieci miały okazję rozstrzygnąć spór pomiędzy trąbką, puzonem i waltornią. Każdy z instrumentów - mały i duży, podłużny i zakręcony, złoty czy srebrny - należy do jednej rodziny instrumentów dętych blaszanych. Czy potrafią ze sobą rozmawiać? Otóż nie, prowadzą wieczny spór, który z nich jest najważniejszy. I choć walczą ze sobą o palmę pierwszeństwa to piękno granych przez nie melodii polega właśnie na wzajemnym uzupełnianiu się i współbrzmieniu. Gorące brawa zakończyły występy trąbki, waltorni i puzonu.

 

Bajki nie tylko na dobranoc

Bajki nie tylko na dobranoc