certyfikat

Odwiedziny strony
Wizyty [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
8
161
108

+53
W tym miesiącu:
Miesiąc temu:
Dwa miesiące temu:
2232
2691
1579

+1112

Wszystkie odwiedziny
razem 194 339

Podium w konkursie języka angielskiego

28 lutego w Przedszkolu nr 12 „Plastusiowo” odbył się konkurs języka angielskiego, w którym wzięła udział reprezentacja naszego Przedszkola. Spośród jedenastu par reprezentujących inne placówki, nasze dziewczynki zajęły wspaniałe trzecie miejsce!

Julia i Nikola z grupy VIII spisały się znakomicie zarówno w pierwszym jak i w drugim etapie konkursu. Dziewczyny pięknie wykonały piosenkę „Walking in the jungle” - Super Simple Songs, co dało im awans do drugiego etapu, do którego wybrano tylko pięć najlepszych  par. Następnie, świetnie poradziły sobie w grze „ścianka”, która sprawdzała znajomość materiału leksykalnego (zwierzęta, zabawki, pojazdy, jedzenie, kolory, liczby 1-10, dom, rodzina, miejsca, pogoda, czynności, części ciała, ubrania, instrumenty muzyczne). Dziewczynki spędziły na konkursie aż dwie godziny, ale bardzo zadowolone wróciły do przedszkola z dyplomami i torbami pełnymi nagród.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i gratulujemy nie tylko naszym przedszkolakom, ale również  pozostałym dzieciom biorącym udział w konkursie za wspaniałe występy i cudowną zabawę.

 

Podziękowanie!

 

Drodzy Rodzice!

          W obecnym roku szkolnym ponownie prowadzimy zbiórkę surowców wtórnych. Pragniemy Państwa poinformować, że dzięki Waszemu zaangażowaniu do  tej pory udało nam się zebrać:

  • 2070 kg makulatury,
  • 40 kg baterii,
  • 306 kg nakrętek.

Przedszkole uczestniczy w konkursie Ekolider, którego celem jest promowanie edukacji ekologicznej na przykładzie odzysku surowców wtórnych, pomocy zwierzętom, szerzeniu wiedzy o otaczającym świecie. Państwa pomoc jest niezbędna. Zbiórka nadal trwa i w dalszym ciągu prosimy o wsparcie naszych działań.

Za okazaną pomoc i zaangażowanie bardzo dziękujemy!  

 
 

W KRAINIE BAJEK

We wtorek 28.02. dzieci 6-letnie z oddziału III zaprosiły swoich kolegów na przedstawienie „W krainie bajek”. Przedszkolaki wcieliły się w role bajkowych bohaterów i przypomniały najładniejsze bajki dla dzieci. Zaproszeni goście mogli obejrzeć fragmenty takich bajek jak „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Kot w butach”, „Calineczka”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Smok wawelski”, „Jaś i Małgosia”, „Śpiąca Królewna”. Występ małych artystów wszystkim bardzo się podobał, o czym świadczyły gorące oklaski i podziękowania.
Informację i zdjęcia z przedstawienie można znaleźć na portalu internetowym naszemiasto.pl.
 

„Poznańskie podania” – koncert z cyklu Pan Lupa i przyjaciele na tropie instrumentów

W lutym mieliśmy okazję po raz kolejny gościć przyjaciół pana Lupy – tym razem byli to wędrowni trubadurzy z lirą korbową i dudami, którzy przybyli do nas z koncertem edukacyjnym zatytułowanym „Poznańskie podania”.

Lira korbowa i dudy to bardzo stare instrumenty muzyczne, prawie tak stare jak miasto Poznań. Lubią one wspomnienia i legendy z dawnych czasów opowiadane w podróży przez wędrownych trubadurów.

Wraz z muzyką graną na lirze korbowej, a także na dudach, razem z trubadurami przemierzaliśmy zakamarki poznańskich legend i podań. Dowiedzieliśmy się skąd wzięły się koziołki na ratuszowej wieży w Poznaniu i jak doszło do tego, że powstało miasto Poznań.

 

Dzieci, jako mieszkańcy Gniezna i doskonali znawcy legendy „O Lechu, Czechu i Rusie” według Cz. Janczarskiego, miały tylko małe zastrzeżenia do roli Lecha, Czecha i Rusa w założeniu grodu nad Wartą – zgodnie twierdziły, że Lech najpierw zbudował gród na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie, no a później, gdy wystarczyło mu sił i miał nadmiar wojów i materiału budowlanego może rzeczywiście zajął się budową Poznania :D

 

 

Fundacja Szlachetny Bohater z występem gościnnym w naszym przedszkolu

W lutym mieliśmy okazję gościć wolontariuszy z Fundacji Szlachetny Bohater, którzy wystawili dla naszych przedszkolaków inscenizację pt. „Dwie Dorotki”. Dzieci były zachwycone grą aktorów, scenografią i z uwagą śledziły przygody głównych bohaterek przedstawienia. Na zakończenie nagrodziły aktorów gorącymi brawami, a wolontariusze poczęstowali wszystkich widzów przepysznymi krówkami z logo Fundacji. 

Fundacja, jak mówią wolontariusze, powstała z potrzeby okazania serca i niesienia pomocy ludziom, którzy na co dzień borykają się z problemami wychowania i leczenia niepełnosprawnych dzieci. Prowadzi też działania, mające na celu upowszechnienie w Polsce idei pomagania innym, tak żeby dla Polaków zachowania altruistyczne stały się normą a nie wyjątkowym wydarzeniem. Poprzez liczne projekty edukacyjne, zbiórki pieniężne, eventy oraz działania prowadzone za pomocą sieci internetowej, każdego dnia starają się pomagać potrzebującym zgodnie z hasłem: „Zostań bohaterem dla dziecka w potrzebie”.

Dziękujemy wolontariuszom za radość, jaką sprawili przedszkolakom swoim wspaniałym występem.

Chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu Fundacji –zapraszamy na stronę: http://www.szlachetnybohater.org.pl/ 

 

„Roztańczone rozrabiaki” – koncert z cyklu Pan Lupa i przyjaciele na tropie instrumentów

Lekkie jak pisklęta i ciężkie jak słonie, powolne jak żółwie i dostojne jak łabędzie, a także uparte jak – no właśnie, kto? U Camille’a Saint-Saënsa w fantazji zoologicznej, u Modesta Musorgskiego w „Obrazkach z wystawy”, wszędzie muzyka próbuje odzwierciedlić zachowanie zwierząt. Które instrumenty naśladują jakie zwierzęta?

Tym razem muzycy i tancerze z Agencji Artystycznej Art-Bonsai odwiedzili zoo i udowodnili publiczności, że muzyka bardzo często naśladuje zachowanie zwierząt, a instrumenty i wydawane przez nie dźwięki mogą być groźne jak lwy, ciężkie jak słonie, powolne jak żółwie czy dostojne jak łabędzie.

Dzieciom udało się odgadnąć, kto jest bohaterem danego utworu. Pomogli im w tym współcześni tancerze.

Na pożegnanie w ten bardzo mroźny, ale jakże radosny dzień tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, nie zabrakło dla publiczności i artystów słodkiego poczęstunku.

 

Bajki nie tylko na dobranoc