certyfikat

Odwiedziny strony
Wizyty [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
2
57
51

+6
W tym miesiącu:
Miesiąc temu:
Dwa miesiące temu:
868
1584
2415

-831

Wszystkie odwiedziny
razem 201 903

Prezydent Gniezna u Małych Polan

27. IV w Przedszkole Nr 8 odwiedził pan Tomasz Budasz . Wizyta miała związek z projektem edukacyjnym „Gnieźnianie czytają Małym Polanom”. Kwiecień, to w bibliotekach miesiąc H. Ch. Andersena. W związku z tym w naszym przedszkolu postanowiliśmy uczcić pamięć tego wielkiego poety. W każdej grupie czytaliśmy jego utwory i rysowaliśmy do nich ilustracje. Do przeczytania mniej znanych bajek zaprosiliśmy pana Tomasza Budasza. Podczas spotkania z przedszkolakami prezydent przeczytał historię ciekawskiej ropuchy, która nie zważając na niebezpieczeństwa postanowiła odkrywać piękno tego świata.

Kolejna opowieść mówiła o przemianach małej roślinki o nazwie len. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajek i podziękowały prezydentowi za przybycie.

 

 

 

Konkurs recytatorski

Dnia  24 kwietnia z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich, w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski. Każdy uczestnik miał przedstawić wiersz, ale by nie było zbyt łatwo, dodatkowo trzeba było przygotować ruch sceniczny, rekwizyty oraz przebranie. Wszystkim dzieciom poszło świetnie i każdy został nagrodzony. Jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca, które zajęli:

1. Michalina Światłowska

2. Natalia Doberschütz

3. Nikola Kończak

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Bajkowy kogel mogel

Dnia 11 kwietnia gościliśmy w przedszkolu starszych kolegów i koleżanki ze Szkoły podstawowej nr 5, którzy specjalnie przyszli przedstawić naszym przedszkolakom "Bajkowy kogel mogel". Przedstawienie dzieciom bardzo się podobało a połączenie rożnych bajek dawało dodatkowego uroku.

 

Konkurs plastyczny : "Wielkanocne dekoracje okienne" rozstrzygnięty

I miejsce w konkursie zajął:

Dominki Dudek - grupa VIII

II miejsce zajęła :

Oliwia Sanger - grupa X

III miejsce  zajął:

Wojtek  Wachowski - grupa IX

 

 

Wyróżnienia  otrzymali :

Maksymilian Ciesielski

Bartek Ceglewski

Małgosia Berlik

 

Bardzo dziękujemy wszystkim  pozostałym dzieciom  ,które brały  udział w konkursie za udział  i zapraszamy  do następnych konkursów.

 

W ósemce już pachnie świętami

Nadchodzą święta Wielkanocne, a wraz z nimi tradycje i zwyczaje. W naszym przedszkolu sale są już odświętnie przybrane.  Z jednych na dzieci spoglądają wesołe baranki z innych zdziwione kury podziwiają swoje kolorowe jajka. Płochliwe zające starają się dobrze ukryć prezenty. Wszędzie trwają gorączkowe przygotowania.  Dzieci wysiały rzeżuchę i  przy okazji prowadzą obserwacje przyrodnicze.  Starszaki pracują nad świątecznymi stroikami a maluszki malują pisanki. Trwają też ostatnie próby do świątecznego przedstawienia. Na holu przedszkolnym ustawiono długi stół, na którym znalazły się świąteczne potrawy. Jest między innymi : baba, szynka, kiełbasa, baranek, pisanki i mazurek. Dzieci ubrane w tradycyjny strój wielkopolski, składają życzenia  przychodzącym z pociechami rodzicom i dziadkom. Częstują ich również tradycyjnymi daniami. W tej miłej i serdecznej atmosferze oczekujemy na Zmartwychwstanie Pana Jezusa .

W tym świątecznym okresie gościliśmy przedszkolu dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury pana Dariusza Pilaka. W ramach projektu edukacyjnego „Gnieźnianie czytają Małym Polanom” nasz gość przybliżył dzieciom historię Kalisza, najstarszego miasta w Polsce. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały tej momentami straszliwej ale bardzo ciekawej opowieści. Przy okazji spotkania złożył wszystkim świąteczne życzenia.

 

Święta Wielkanocne u Małych Polan

Tradycyjnie w środę poprzedzającą Wielkanoc w naszym Przedszkolu zasiedliśmy do uroczystego śniadania. Potem obejrzeliśmy świąteczne przedstawienie, które przygotowały dzieci z grupy V. Po powrocie do sal znaleźliśmy koszyczki wypełnione upominkami od Wielkanocnego Zajączka. W godzinach popołudniowych w holu przedszkola dzieci w strojach wielkopolskich  czekały na rodziców i dziadków ze świątecznym poczęstunkiem i życzeniami Wesołych Świąt.

 

Bajki nie tylko na dobranoc

Bajki nie tylko na dobranoc