W tym miesiącu rozmawialiśmy o pracy listonosza. Żeby bliżej przyjrzeć się zasadom działania poczty, zaprosiliśmy mamusię Adasia, która wcieliła się w rolę listonosza. Mieliśmy okazję poznać jak to było z przesyłaniem wiadomości kiedyś a jak to funkcjonuje dzisiaj. Poznaliśmy też drogę listu od nadawcy do odbiorcy i oglądaliśmy kolekcję znaczków pocztowych.  Pani Małgosia udzielała odpowiedzi na pytania zaciekawionych tym zawodem dzieci. Na koniec spotkania rozdała wszystkim dzieciom kolorowe pocztówki w kopercie z unikatową pieczątką upamiętniającą 465 lat Poczty Polskiej.

Dziękujemy mamusi Adasia za zorganizowanie ciekawych zajęć.

Wracając ze spaceru przed naszym przedszkolem spotkaliśmy listonosza, który pozwolił nam zajrzeć do swojej ciężkiej służbowej torby. Nie zatrzymywaliśmy go długo, bo wiemy, że na listy, gazety i paczki czekają ludzie.